We Wrocławiu dużo się dzieje, dziś startuje festiwal Przegląd Sztuki Survival, jutro Europejska Noc Literatury. Wybieram się do Wrocławia, gdzie wspólnie z Piotrem Celińskim z Lublina prowadzić będziemy Cyberakademię, czyli warsztaty z dziennikarzami z kilku europejskich krajów poświęcone współczesnej kulturze i sposobowi relacjonowania wydarzeń i praktyk kulturowych. Jeśli ktoś wybiera się do Wrocławia specjalnie na któryś ze wspomnianych festiwali lub będzie przypadkiem, niech także koniecznie odwiedzi Dom Handlowy Renoma. Na drugim piętrze w jednej z sal trwa wystawa Istvana Kantora „Media Revolt”. Jej kuratorem jest Piotr Krajewski, szef Wrocławskiego Centrum Sztuki
Centrum, dzieło Wioli i Piotra Krajewskich stało się w ciągu ćwierćwiecza istnienia jedną z najważniejszych i na pewno najbardziej oryginalnych instytucji kultury i sztuki Wrocławia, unikatową w skali kraju – zajmuje się dziedziną trudną, by nie powiedzieć ezoteryczną, sztuką mediów. Wielkość Wro i jego kierownictwa polega jednak na tym, że systematyczną pracą, również edukacyjną zdołali wykształcić zupełnie niebywałą publiczność, którą najlepiej widać podczas Biennale Sztuki Mediów. Podczas ostatniej edycji w 2013 r. przez kilkanaście sal ekspozycyjnych, od Renomy przez Pałac Ballestremów po Muzeum Narodowe, przewinęło się ponad 100 tys. osób. Więcej o Wro Art Center w filmie poniżej:
Pozycja „Krajewski w świecie sztuki” zapewnia im jednak dostęp do największych nazwisk współczesnej sztuki, wśród bywalców Wro jest Istvan Kantor, kanadyjski artysta pochodzenia węgierskiego. Porwał publiczność podczas Biennale w 2011 r., tydzień temu inaugurował wspomnianą wystawę „Media Revolt” w Renomie, znowu wywołując entuzjazm swoim performansem. Proponuję obejrzeć krótką relację z samego wydarzenia, w której Piotr Krajewski opowiada o samym Kantorze i jego sztuce. Obecni na wystawie mogą nabyć świetny katalog.