Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

O blogu

Blog „Twoje Miasto” powstał  powstał w 2013 r. (nosił wówczas tytuł „Zaułki i pasaże”) jako serwis towarzyszący  cyklowi publicystycznemu „Portrety miast polskich”. W 2018 r., w związku z wyborami samorządowymi blog zmienił się na serwis „Miejskie historie” towarzyszący cyklowi „Twoje miasto, twój wybór”. Wybory rozstrzygnęły grę o władzę w polskich samorządach na najbliższe pięć lat. Dlatego blog wraca do formuły serwisu „Twoje Miasto – Miejskie historie”)”, w którym będziemy przyglądać się najciekawszym tematom i problemom nurtującym mieszkańców polskich miast, miasteczek, gmin.

Szczególnie uważnie będziemy przyglądać się lokalnej polityce. Samorząd terytorialny to nie tylko jeden z fundamentów ustroju Rzeczypospolitej ale także niezwykłe osiągnięcie transformacji po 1989 r. Niezwykłe, bo instytucje samorządowe, jako jedyne instytucje władzy publicznej cieszą się w Polsce wysoki zaufaniem (przekraczającym 60%) i uznaniem (ponad 70%). Co decyduje o tak wysokim poziomie zadowolenia z pracy władz lokalnych? Co decyduje o jakości życia w naszych miastach i gminach? Na takie właśnie pytania będziemy szukać odpowiedzi w naszym serwisie oraz na łamach „Polityki”.

Zapraszamy do lektury i współtworzenia,

Edwin Bendyk

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. Dzien Dobry,
  Urodzilam sie w Lodzi, to byl rok 1956 – dawno temu. Wyjechalam w 1980. Ale ciagle powracam i staram sie oswoic z tym miastem od nowa. Chetnie dolacze sie do wspoltworzenia obrazu o Lodzi. Podziele sie rowniez z moimi refleksjami introspekcyjnymi jak rowniez z aktualnymi. Jestem czlonkiem Stowarzyszenia Autorow Polskich jak rowniez Lodzkiego Stowarzyszenia Poetow – Akant. Mysle, ze koledzy beda mieli duzo do powiedzenia na temat Lodzi. Moj pasierb, ktory jest anglikiem mieszka i pracuje w Lodzi od 2 lat – i jest w niej zakochany, b. mu sie tam podoba. Moge go poprosic, zeby napisal krotki tekst, na temat Lodzi. Przetlumacze go i moze byc ciekawy.

  Cieplo pozdrawiam z pochmurnego Dunchideock (Devon,UK)

  Kasia Turajczyk

  P.S. W jednym z pierwszych zdan jest blad-literowka chyba. Prosze sprawdzic

 2. Witam
  Mam pytanie następującej treści :
  CZY ZDJĘCIA Z LOTNISKA RZESZÓW-JASIONKA ZOSTAŁY OPUBLIKOWANE ZA ZGODĄ ICH WŁAŚCICIELA ?

 3. Wrocław – najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie, tak podały dzisiaj serwisy. My wrocławianie to czujemy.

css.php