Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

10.12.2013
wtorek

Wrocław, trudny los portrecisty

10 grudnia 2013, wtorek,

Już jutro w „Polityce” portret Łodzi, a wieczorem, o 18 w 6. Dzielnicy przy ul. Piotrkowskiej debata o mieście z udziałem m.in. prezydent Hanny Zdanowskiej, architekta miasta Marka Janiaka, Agaty Zysiak ze stowarzyszenia Topografie, Leszka Jażdżewskiego z Liberte! i 6. Dzielnicy. Bardzo jestem ciekaw tej dyskusji, filmik prezentujący wizję Łodzi Marka Janiaka w niespełna tydzień obejrzało na YouTube ponad 2 tys. osób. Łódź to niezwykle ciekawe i trudne w związku z tym do opisu miasto. Podobnie, jak Wrocław, prezentowany przez „Politykę” przed opublikowany przed miesiącem. Nie zaskoczyły więc nas bardzo zróżnicowane oceny, dziękujemy zarówno za gratulacje, jak za krytykę. 

Wielu krytykujących oczekiwało, że ostrzej ocenimy prezydenta Rafała Dutkiewicza, a gdy się takiej ostrej i jednoznacznej krytyki nie dokonali, przerzucili rozczarowanie na cały Portret uznając go za „promocyjną laurkę” zrealizowaną na zamówienie magistratu. Zabawne, bo czytelnicy spoza Wrocławia uznało, że nasze opracowanie przekłuwa balon autopromocyjnych mitów spowijających miasto i jasno przedstawia zagrożenia dla jego dalszego rozwoju, przy całym uznaniu dla sukcesu, jaki osiągnęło w ostatnich latach. Najbardziej jednak zdumiewające były głosy kwestionujące rzeczywiste uroki Wrocławia i wyrażające się w pytaniu, jakie postawiła „Gazeta Wrocławska” relacjonując naszą publikację: czy rzeczywiście Wrocław jest taki piękny? Drodzy koledzy po fachu – tak, dla przybyszów z Warszawy Wrocław jest piękny, a uznanie tego waloru nie oznacza wcale, że kochamy lokalne władze i popieramy ich politykę.

Cieszymy się z emocji, jakie wywołał nasz raport, bo pokazują że sprawy miasta głęboko obchodzą wrocławian. Z reakcji widać jednak, że rośnie frustracja części z nich wywołana świadomością, że mimo krytyk obecnego prezydenta nie ma dla niego politycznej alternatywy i w najbliższych wyborach ma dużą szansę znowu wygrać w I turze. Szkoda tylko, gdy ofiarą tej frustracji pada samo miasto.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
css.php