Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

25.05.2015
poniedziałek

Miasto Wspólna Sprawa – Forum Mieszkańców i Mieszkanek

25 maja 2015, poniedziałek,
20150524_141220

Forum Mieszkańców i Mieszkanek, fot. Edwin Bendyk

Wczoraj, w cieniu trwających wyborów, odbyło się spotkanie Forum Mieszkańców i Mieszkanek w ramach inicjatywy Miasto Wspólna Sprawa.

Przyszli warszawiacy, młodzi i starsi, realizujący w różnych dzielnicach miasta projekty, które łączy wspólna cecha: są wyrazem troski o dobro wspólne. Walka o zachowanie pamięci po Zakładach Przemysłu Ciągnikowego w Ursusie, Inicjatywa Osiedle „Przyjaźń”, walka o zachowanie osiedla Jazdów i wiele innych.

Ludzie zbierają się, by brać sprawy ważnych dla nich miejsc w przestrzeni miasta w swoje ręce. Teraz spotykają się razem – odkrywają, że siła w wielości i jedności zarazem, bo rzeczywistość reprezentowana zarówno przez władze, jak i obojętnych współobywateli stawia opór. Trudno jednak się na rzeczywistość obrażać, trzeba ją zmieniać. Niedzielne Forum to sygnał, że zmiana jest możliwa.

20150524_140758

Oni walczą o Ursus, fot. Edwin Bendyk

Wpis kończy krótka impresja filmowa – m.in. Maciej Łepkowski i Igor Stokfiszewski opowiadają o mieście w kategorii dobra wspólnego. Przy okazji małe uzupełnienie do wczorajszego wpisu o Wrocławiu, w komentarzu pojawił się zarzut naiwności – cóż, wyraźnie w tekście piszę, że główną barierą w realizacji wrocławskiego projektu jest bariera podwójnego braku zaufania. Jeśli intencje Rafała Dutkiewicza są nieszczere, wówczas bariera nie zniknie i projekt się nie uda.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
css.php