Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

4.09.2015
piątek

Słupsk, Regionalny Kongres Kultury

4 września 2015, piątek,
Panorama_slupsk_z_ratusza

Panorama Słupska, Michał Słupczewski – Praca własna www.slupsk.pl, free use

Już niedługo, 1-2 października, odbędzie się Regionalny Kongres Kultury, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach cyklu Samorząd 25+. Wśród gości m.in. prof. John Holden z City University w Londynie.

W Słupsku dyskutować będziemy o nowym podejściu do publicznych polityk kulturalnych opartych na koncepcji kultury jako ekosystemu. John Holden jest autorem opublikowanego niedawno raportu „Ecology of Culture”, przygotowanego w Wielkiej Brytanii dla Art&Humanities Research Council. Znany jest głównie z prac na temat teorii wartości w kulturze. Specjalistką w tej dziedzinie jest dr Anna Świętochowska, która kieruje w słupskim Urzędzie Miasta wydziałem kultury (stanowisko to objęła nie wiedząc nawet, że NCK zaprasza Holdena na Kongres zaplanowany akurat w Słupsku). Mamy więc doskonałą okazję, żeby porozmawiać o tym, czy koncepcje z „Ecology of Culture” można przełożyć na nasze lokalne doświadczenie i wykorzystać w takich miastach jak Słupsk.

O tym właśnie będziemy dyskutować w panelu po wykładzie prof. Holdena, w którym udział wezmą Robert Biedroń, prezydent Słupska; Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego; Aleksandra Szymańska z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku; Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej; Krzysztof Dudek, dyrektor NCK.

W dyskusji wykorzystamy badania nad kulturą realizowane przez IKM, Bibliotekę, DNA Miasta, i skonfrontujemy je z realiami politycznymi zarządzania miastem. Zapowiada się ciekawe spotkanie. Drugi dzień poświęcony będzie już warsztatom praktycznym i analizie wniosków z badania DNA Miasta. Zapraszam!

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
css.php