Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

6.05.2014
wtorek

Kraków, dyskretny urok Szkieletora

6 maja 2014, wtorek,

Kraków, Szkieletor, fot. Janusz Klimek, cc-by-sa-2.0

Dziękujemy za liczny udział w kwestionariuszu pytającym o najważniejszy symbol współczesnego Krakowa. W ciągu niespełna tygodnia wypowiedziało się ponad 700 osób. Zaskoczył jednak nie tylko rekordowy odzew, lecz również same odpowiedzi. W naszym plebiscycie wygrał bowiem „Szkieletor”, szkielet nieukończonego biurowca Naczelnej Organizacji Technicznej przy Rondzie Mogilskim. Głos na „Szkieletora” oddało 37% uczestników ankiety. Drugie miejsce zdobył Wawel z 19% głosów, potem Uniwersytet Jagielloński z 9%.

Wyniki ankiety internetowej nie mają rzecz jasna reprezentatywnego charakteru, niemniej rozkład głosów w krakowskiej ankiecie zastanawia. „Szkieletor” to inwestycja już legendarna, być może w końcu doczeka się finału, jednak nominowanie jej do rangi symbolu miasta w symbole najcięższej dziejowej wagi warte jest zastanowienia. Czy w geście tym wyraża się uznanie dla projektu przyszłego budynku TreiMorfa Tower, czy też niezwykłe poczucie humoru głosujących, a może raczej frustracja ze stanu spraw w grodzie Kraka? Będziemy wdzięczni za Państwa podpowiedzi, sugerując władzom miasta, by się uważnie wczytały zarówno w wynik kwestionariusza, jak i komentarze.

A tak ma wyglądać Szkieletor w przyszłości, jako TreiMorfa Tower:

Kraków, Szkieletor/TreiMorfa Tower

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
css.php