Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

6.05.2016
piątek

Wrocław transhumanistyczny. Już wkrótce Bina48 i nie tylko o przyszłości

6 maja 2016, piątek,
Bruce-Duncan-Bina48

Bina48 i Bruce Duncan otworzą konferencje „Interfejsy, kody, symbole”. 16-17 maja, Wrocław

Konferencja „Interfejsy, kody, symbole” nieuchronnie się zbliża.

Już 16 maja we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem zbiorą się przedstawiciele neuronauki, badacze sztucznej inteligencji, trans- i posthumaniści, filozofowie i badacze społeczni, by podjąć pytania graniczne o człowieka i człowieczeństwo w kontekście rozwoju współczesnej nauki i techniki.

Konferencję rozpocznie Bina48, ikoniczne już wcielenie sztucznej inteligencji. Czy zaskoczy zgromadzoną we Wrocławiu publiczność w podobny sposób, jak udawało się jej w innych miejscach świata? Nie chodzi nam jednak o tanie efekty, Bina48 i jej towarzysz Bruce Duncan mają wprowadzić do dyskusji o granice między umysłem ludzkim i technicznymi alternatywami.

Rzuconą przez nich rękawicę podejmą Włodzisław Duch, kognitywista z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika:

Patrycja Sławuta:

https://youtu.be/fQr-FokLgqY

Mateusz Hohol:

Bartosz Brożek:

Marek Hetmański. Osobom orientującym się w temacie osób tych przedstawiać nie trzeba, kto ich jeszcze nie zna, najlepiej niech przejrzy opublikowane przez nich książki. Sesję z ich udziałem poprowadzi Aleksandra Przegalińska, kuratorka tej konferencji. W ostatniej POLITYCE opublikowaliśmy wspólnie tekst o wyzwaniach transhumanizmu, dobrze nakreśla perspektywę wrocławskiego spotkania.

Udział w konferencji jest bezpłatny, można jeszcze się rejestrować – studenci mogą ubiegać się o granty na pokrycie kosztów logistycznych. Wybierających się zachęcam do przyjazdu do Wrocławia już 13 maja, wtedy bowiem rozpocznie się wystawa Eco Expanded City organizowana przez Wro Art Center, wystawa i konferencja tworzą całość jako część programu Miasto przyszłości/Laboratorium Wrocław. Wystawa dostarczy niezwykłych ilustracji artystycznych zmagań z wyzwaniami przyszłości rozpinającej się w napięciu między rozwojem techniki i przekształceniami środowiska.

Uczestnicy, miejsce, tematyka tworzą mieszankę, która już w tej chwili promieniuje niezwykłą energią – każda rozmowa dotycząca scenariusza poszczególnych sesji dostarcza nam, organizatorom, niezwykłych emocji. Jestem przekonany, że udzielą się wszystkim, którzy do nas dołączą. A prezentacje kolejnych konferencyjnych sesji już niebawem.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php