Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

16.10.2018
wtorek

Obudźmy czarne słonie

16 października 2018, wtorek,

„Obudźmy czarne słonie” to nazwa kampanii, której efektem będzie książka „Miejskie czarne słonie”. Warto się przyłączyć, bo stawka jest wysoka – przyszłość naszych miast.

https://youtu.be/3itnzMijMP0

Autorką pomysłu i książki jest Justyna Król kierująca Pracownią Miejską w Koninie. Choć Konin, byłe miasto wojewódzkie, metropolią zapewne nie jest, to Pracownia i Justyna Król działają dosłownie globalnie. Ich specjalizacją jest przyszłość miast, a osiągnięcia zyskały uznanie, którego wyrazem jest międzynarodowa nagroda Joseph Jaworski Next Generation Foresight Practitioners Award.

Nagroda – rzecz ważna, zwłaszcza gdy w pełni zasłużona. O tym z kolei mogę zaświadczyć osobiście, bo mam przyjemność z Justyną Król współpracować od czterech lat – w 2014 r. zaprosiła mnie do udziału w projekcie Konin 2050, potem pracowaliśmy razem podczas Foresightu Wrocław 2036/56 i Foresightu Lublin 2050. Nieustannie w tym czasie zdumiewała mnie zarówno energia, jak i wiedza szefowej Pracowni Miejskiej, z czasem miałem też okazję poznać lepiej zespół Pracowni.

Cieszę się, że nadszedł czas na podsumowanie zgromadzonej wiedzy i doświadczenia i wyrażenia ich w postaci książki poświęconej najważniejszym wyzwaniom, z jakimi już muszą zacząć się mierzyć miasta, by nie przegrać przyszłości. Zmiany klimatyczne, starzenie się ludności i wyludnianie, choroby cywilizacyjne. O tym wszystkim będzie można przeczytać w „Miejskich czarnych słoniach”, książce dla każdego: mieszkańca i mieszkanki, radnego, burmistrza, prezydentki.

Książka ma powstać dzięki kampanii crowdfundingowej – jeszcze trochę brakuje do wyznaczonego celu, ale zostało jeszcze kilka dni. Warto włączyć się w budzenie czarnych słoni. Wiele nie trzeba, zysk pewny.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php