Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór Miejskie historie - Twoje miasto – twój wybór

19.11.2013
wtorek

Czas na Wrocław, rozmowa z Rafałem Dutkiewiczem

19 listopada 2013, wtorek,


Już jutro ukaże się w „Polityce” Portret Wrocławia. Miasto niezwykle ciekawe, wywołujące emocje, o czym najlepiej świadczy dyskusja na tym blogu i odpowiedzi na nasz kwestionariusz. Widać z nich przywiązanie do Wrocławia i wynikające z niego oceny lokalnej władzy. Na pytanie, czy obecny prezydent Rafał Dutkiewicz dobrze piastuje urząd głosy podzieliły się na trzy grupy: ma on swych gorących zwolenników, równie gorących przeciwników i też ciekawą grupę krytyków, którzy odpowiadają, że „był dobrym prezydentem”. Oddajemy więc głos samemu Rafałowi Dutkiewiczowi, zwłaszcza że zapowiedział start w przyszłorocznych wyborach samorządowych. 

Rafał Dutkiewicz pojawia się na łamach najnowszej książki Benjamina Barbera „If Mayors Ruled the World„, w swoim egzemplarzu ma dedykację Barbera „dla Rafała, burmistrza który wzbudził moje zainteresowanie miastami – i burmistrza, który przekonuje mnie, że to burmistrzowie mogą i powinni rządzić światem”. Miłe, my w swoim Portrecie Wrocławia pokazujemy bardziej złożony obraz miasta i panującego w nim systemu władzy, który Wrocław wyróżnia na tle innych polskich metropolii (cechy główne tej specyfiki to ciągłość, silna legitymacja demokratyczna i praktyczny brak politycznej alternatywy). Zapowiadany start w przyszłorocznych wyborach oznacza więc reelekcję, mimo narastających głosów krytycznych (w kolejnym wpisie przedstawimy ocenę sytuacji Wrocławia, który można uznać za polemikę z wizją prezydencką).

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
css.php